Pielęgnacja skóry oparta na trosce

Mamy jasną i nieodłączną misję:

dobrostan Twojej skóry.

Jednocześnie wierzymy, że to, co jest dobre dla Twojego ciała, nigdy nie powinno odbywać się kosztem planety, na której żyjemy. Dlatego też mamy poczucie silnej odpowiedzialności za minimalizowanie wpływu naszych produktów na środowisko i przejrzystość w zakresie tego, jak to czynimy.

Oprócz bycia ekspertami w dziedzinie pielęgnacji skóry jesteśmy także konsumentami

Wiemy, jak duże znaczenie ma dokonywanie świadomych wyborów, które są zgodne z naszymi wartościami i z których możemy być dumni. Dlatego też, podczas gdy dzień po dniu udoskonalamy nasze formuły, chcemy w jasny i przejrzysty sposób dzielić się naszą drogą do stawania się coraz bardziej czystą i zrównoważoną marką.

Nasze dostawy są neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla

W roku 2023 odkryliśmy, że dostawy produktów generują 42% naszego śladu węglowego. Aby odwrócić ten trend, postanowiliśmy zrównoważyć nasze emisje związane z wysyłką do naszych klientów za pomocą certyfikowanych kredytów CO2 od Tree Fair: ekologicznej firmy Benefit opracowującej projekty przeciwdziałania zmianom klimatycznym we Włoszech. W ten sposób równoważymy nasz wpływ tam, gdzie generujemy go najwięcej.

Dowiedz się więcej o Tree Fair

Starannie wybieramy nasze opakowania

Pudełka, w których wysyłamy nasze produkty, posiadają certyfikat FSC, a sam papier do ich produkcji pozyskiwany jest z lasów zarządzanych w zrównoważony sposób. Już w roku 2022 wyeliminowaliśmy błyszczącą metalową warstwę wewnątrz tubek i zastąpiliśmy laminowanie papierowych pudełek lakierem na bazie wody, dzięki czemu w pełni nadają się one do recyklingu. Ale do roku 2026 mamy dwa ważne cele: osiągnięcie co najmniej 50-procentowego wykorzystania plastiku pochodzącego z recyklingu i przejście na papier opakowaniowy pochodzący w 100 procentach z recyklingu

Dowiedz się, jak poddawać recyklingowi nasz opakowania

Nasze wyzwanie SkinLabo kontra plastik

Przejście na zrównoważone opakowania wymaga czasu i chociaż jesteśmy już na dobrej drodze, postanowiliśmy już teraz podjąć konkretne działania, aby zminimalizować wpływ naszych produktów na środowisko. Właśnie dlatego postanowiliśmy zdobyć certyfikat Plastic Neutral wydawany przez rePurpose Global. Jak to działa? Za każdy kilogram plastiku sprzedanego w roku 2022 sfinansowaliśmy usunięcie ze środowiska równoważnej ilości plastiku.

Jesteśmy bezwzględnie Cruelty Free

Głęboko wierzymy w szacunek, również w stosunku do zwierząt. Właśnie dlatego szczycimy się certyfikatem PETA Cruelty-Free.

Nasze autentyczne produkty Made in Italy

Uczciwość i autentyczność stanowią podstawę naszego całkowicie włoskiego łańcucha dostaw. Starannie wybieramy tylko partnerów, którzy spełniają nasze rygorystyczne standardy jakości i bezpieczeństwa, ale także podzielają nasze wartości i cele zrównoważonego rozwoju.

Dzielimy się naszymi wyborami

Nasi konsumenci muszą znać składniki, które nakładają na skórę, a także wpływ swoich wyborów na planetę i ludzi. Dlatego chcemy Ci udostępnić narzędzia do podejmowania świadomych i świadomych decyzji i z przyjemnością dzielimy się naszym pierwszym Raportem Zrównoważonego Rozwoju i Kodeksem Etycznym.

Jesteśmy dumni z naszej neutralności plastikowej

Dzięki temu certyfikatowi usuwamy ze środowiska tyle plastiku, ile zużywamy. W roku 2022 rozpoczęliśmy tę podróż od projektu Pavitra Parvat w Indiach.

1 z 3